Главная страница / Все новости / Світовий Банк: «По обігу земель треба прийняти додаткові закони»

Світовий Банк: «По обігу земель треба прийняти додаткові закони»

Світовий Банк: «По обігу земель треба прийняти додаткові закони»

Світовий Банк (СБ) закликав Верховну Раду прийняти низку додаткових законів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це йдеться на сторінці Facebook Світового Банку в Україні World Bank Ukraine

165

«Мова йде про закони, які забезпечать відкритий доступ до кадастрових даних, посилять управління земельними ресурсами, пришвидшать процедури передачі землі, регулюватимуть продаж державних земель, в тому числі використання обов’язкових електронних аукціонів, які обмежать безкоштовну приватизацію державних земель, та відкриють доступ до фінансування для дрібних сільгоспвиробників», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, Світовий Банк закликає надати можливість юридичним особам брати участь у ринку земель для забезпечення здорової конкуренції та послабити обмеження на загальну площу земельних ділянок, які можна набувати у власність.

У повідомленні наголошується, що ці реформи є критичними для залучення інвестиції у сільське господарство, відкриття доступу до фінансування для фермерів та забезпечення справедливої вартості активів для українських землевласників.

30 березня 2020 року Верховна Рада України проголосувала за відкриття ринку землі в Україні з 1 липня 2021 року.

З 1 липня наступного року купувати сільгоспземлю зможуть тільки фізособи. Одна людина зможе купити не більше 100 гектарів.

З 1 січня 2024 року купувати сільгоспземлю зможуть юридичні особи, поріг по концентрації в одних руках зросте до 10 тис. га. Продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності заборонено.

Також банки отримають можливість отримувати землю як стягнення предмету застави, однак такі ділянки мають бути продані на торгах протягом двох років.

Прийняття проєкту закону про відкриття ринку сільгоспземель є однією з двох умов отримання Україною нової програми МВФ. Спочатку планувалося дозволити продаж сільгоспземель з 1 жовтня цього року. Доступ іноземців до ринку землі буде залежати від результатів всеукраїнського референдуму.

Мій фб https://www.facebook.com/ProtsenkoIvan25
Мій ютуб https://www.youtube.com/channel/UC46l0hjgAcE2HMHMYuJhxJg
Мій Телеграм https://t.me/PRO_TSEN_KO
Мій сайт https://protsenko.info/

 Просмотров: 1116     

Recent Posts:


comments powered by HyperComments